TTTT

 

Tiskové zprávy   

 

 

23.8.2012
Zdeněk Spura byl na úřadu práce po vážném úrazu čtyři roky. Projekt s příznačným názvem ,,Z úřadu práce za volant ", který realizovalo Romské sdružení občanského porozumění ( dále jen RSOP) slaví úspěch. Prozatím jedenáct z jeho absolventů má stálou práci. Živí se jako řidiči nákladních aut.
Cílem programu bylo umožnit 20 lidem ze sociálně vyloučených romských lokalit získat řidičské oprávnění skupiny C, C+E a profesní průkaz způsobilosti řidiče a tím jim pomoci uplatnit se na trhu práce, říká Hana Kožuriková z RSOP. Jedním z úspěšných absolventů je i Zdeněk Spura.
Původně se Spura živil jako kaskadér, ale zranil se při vážné pracovní nehodě. Při pravidelné návštěvě Úřadu práce v Kolíně objevil letáček s propagací na tento projekt : ,, Když jsem viděl ten název ,, Z úřadu práce za volant ", věděl jsem že to mě zachrání ". Chtěl jsem zkrátka za volant vysvětlil Spura.
(úryvek z týdeníku 5+2 dny)
 
18.4.2012
Co nového v projektu ,, Z úřadu práce za volant "
Původně jsme plánovali, že autoškola bude ukončena v prosinci 2011. Z důvodu vytíženosti autoškoly Zdeněk Pinkas, jsme aktivitu č.8, PROGRAM AUTOŠKOLA   ukončili  v únoru 2012.
 
2.1.2012
Jak se daří projektu ,,Z úřadu práce za volant"
Tak, jak jsme plánovali, nastoupilo v červenci 2011 dvacet osob evidovaných na Úřadu práce ve Středočeském kraji do autoškoly, aby si rozšířením řidičského oprávnění zvýšili šanci uplatnit se na trhu práce v pracovní pozici řidič.

31.5.2011
Realizace projektu : ,,Z úřadu práce za volant"
K dnešnímu dni, tj. k 31.5.2011 byly uzavřeny přihlášky do autoškoly, která bude probíhat od července v Nymburce v Autoškole Zdeněk Pinkas. Do autoškoly se celkem přihlásilo 46 osob.
 
2.2.2011
Zahájení realizace projektu : ,, Z úřadu práce za volant"
 
Romské sdružení občanského porozumění (dále jen RSOP) zahájilo projekt podpořený z Evropského sociálního fondu v ČR - Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost. Dvouletý projekt s názvem Z úřadu práce za volant nabízí nezaměstnaným Romům ze Středočeského kraje příležitost získat potřebnou kvalifikaci pro práci řidiče z povolání.