Romské děti na táboře v Samopších

 

Romské sdružení občanského porozumění už počtvrté zorganizovalo letní tábor pro romské děti ze sociálně znevýhodněných rodin. Projekt podpořilo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, Nadace Albert a město Rožďalovice.

 

Třicet dětí strávilo deset červencových dní v krásném prostředí rekreačního zařízení Samopše. Program byl nabitý sportem, výlety, výtvarnou činností, a samozřejmě i hudbou a tancem. Jedním z cílů projektu ale bylo i pomoci dětem osvojit si znalosti a dovednosti, které by ve srovnání se svými vrstevníky již měly umět, část programu byla tedy věnována i zábavné formě učení.

 

S rodinami dětí pracujeme v rámci terénní sociální práce, jejich situaci většinou dobře známe a rodiče i děti k nám mají důvěru. O tom svědčí už samotný fakt, že nám rodiče své děti vůbec po dobu tábora svěří. Spousta dětí, které se letos tábora zúčastnily, s námi už dokonce alespoň jednou na podobné akci byly. Vytvořili jsme tak dětem příležitost opět se setkat s kamarády z minulých ročníků. Některé děti ale s námi jely poprvé, a ty si tak v přátelském a bezpečném kolektivu mohly osvojit schopnost navázat bližší vztahy s vrstevníky a zvednout sebevědomí. Pro mnohé z dětí byl tento tábor zároveň jedinou možností, jak si užít prázdniny.

 

Deník z tábora

FOTOGALERIE