Stačí mít připnutou tu správnou visačku

 

 

Vedoucí tábora v Benecku (Sedmý tábor v Krkonoších) vyrazili s 26 dětmi na koupaliště Mříčná v podhůří Krkonoš.

 

Na každém táboře mají jak děti, tak vedoucí (a asistenti) visačky se svým jménem. Zatímco většina dětí svou visačku po dvou až třech dnech kdesi zašantročí, vedoucí a asistenti ji opatrují po celou dobu pobytu.

 

A jelikož má HLAVNÍ VEDOUCÍ HONZA svou visačku opravdu rád, má ji na tričku připnutou takřka po celou dobu pobytu na táboře. Vzpomínám si na rok 2012, kdy ji měl připnutou na tričku na koupališti v Jičíně a zcela zodpovědně s visačkou na tričku (HLAVNÍ VEDOUCÍ HONZA) hlídal menší děti čvachtající se v bazénu (zatímco já - paní ředitelka bez visačky - jsem se slunila na lehátku). K Honzovi tenkrát přistoupil jakýsi pár v letech, aby se ho coby hlavního vedoucího koupaliště (dle jejich úsudku), zeptali, zda si mohou přesunout lehátka, a to i když byly na koupališti cedule „Zákaz přenášení lehátek“. Empatický hlavní vedoucí „koupaliště“  Honza to těmto milým lidem samozřejmě dovolil. Sledovala jsem to s otevřenou pusou, kdy Honza ani „ brvou nehnul“, zatímco já se pak mohla smíchy „počůrat“.

Letos, na koupališti Mříčná se visačka HLAVNÍHO VEDOUCÍHO HONZY opět uchytila. K Honzovi přistoupily dvě slečny, aby se ho coby hlavního vedoucího koupaliště zeptaly, kdy se bude čistit voda v bazénu. Zítra to celé vyčistíme“, odpověděl jim Honza. Když pak viděl v blízkosti bazénu ženu, která i přes zákaz kouření u bazénu – vyhulovala, šel ji coby hlavní vedoucí koupaliště napomenout. Dáma jeho napomenutí přijala, omluvila se a cigaretu típla. Koupaliště Mříčná mělo provozní dobu od 9:00 do 18:00 hod. V 17:30 byly všechny naše táborové děti ve vodě. A jelikož pro ně již nadešel čas, aby se přichystaly k odchodu z koupaliště, Honza na děti zapískal píšťalkou a jako lev na ně zařval: "Všichni z vody ven!", A co se nestalo… Z vody vylezli opravdu všichni, tj. našich 26 dětí a dalších minimálně 30 lidí, kteří si zaplatili vstupenku do bazénu do 18:00 hod. Bez jakýchkoliv protestů těchto min. 30 „ovcí“ uposlechlo nařízení, které se ve skutečnosti na ně nevztahovalo. Nikdo z nich nepřistoupil k Honzovi, aby mu vyčinil např. za to, že na ně píská a huláká…. Nebo to, že do konce provozní doby ještě zbývá 30 minut.

 

Honza se tak se svou visačkou HLAVNÍ VEDOUCÍ opět pobavil.

Z toho, milý a vážení plyne jedno ponaučení: Stačí mít  připnutou tu správnou visačku…..

 

 

V Nymburce dne 14.8.2014                                                                          Hana Kožuriková