Návod, jak bohatnout na Romech

 

S jakými největšími problémy se potýkají Romové? Na trhu práce není o ně příliš velký zájem. Pokud chce zaměstnavatel obsadit jedno volné pracovní místo, z osmi až deseti zájemců si zcela určitě vybere neroma.

 

Jiným, ve skutečnosti pro Romy větším problémem je, že nemají perspektivní bydlení, tj. byty/domy v osobním vlastnictví nebo byty/domy v nájmu na dobu neurčitou, kdy by bylo v jejich možnostech pravidelně hradit nájemné, na kterém se obě strany (pronajímatel a nájemce) domluvili.

 

A právě tento atribut lze použít jako návod, jak zbohatnout na Romech. Pravda je, že je třeba vlastnit kapitál ve výši 200 tisíc. Dále pak vlastnit PC s internetem a mít dostatek času sledovat, jaké nemovitosti v horším stavu se budou prodávat v dražbě. Podotýkám, že důležité je zaměřit se na nemovitosti v horším až zchátralém stavu, jelikož ty se v dražbě prodávají „za hubičku“. Když budete vytrvalý, podaří se vám koupit v dražbě dům se dvěma bytovými jednotkami za sto padesát tisíc. Podáte si inzerát na pronájem dvou bytů, kdy neopomenete uvést, že nevyžadujete kauci a nájemci mohou být i Romové. Poté vám bude od rána do večera zvonit telefon, kdy vy si budete moci z několika romských zájemců vybrat Romy, kteří jsou vám nejvíce sympatičtí. Aniž byste museli rekonstruovat či renovovat ony dva byty, sepíšete s romskými nájemci smlouvu o nájmu na dobu určitou (max. na 1 rok), kdy výše nájemného bude činit pouhých 6.000 Kč. Zdůrazníte, že běžné nájemné se pohybuje ve výši 10.000 Kč a to i když víte, že za 10.000 Kč se pronajímají byty I a II kategorie, zatímco vy pronajímáte byt se sníženou kvalitou.

 

Budete-li pravidelně dělat na své nájemníky bu, bu, bu… budou platit pravidelně. Za rok a jeden měsíc se vám vrátí částka, za kterou jste nemovitost v dražbě koupili. Mezitím se vám opět v dražbě podaří koupit jinou „ruinu“, rodinný domek za 50.000 Kč, který už půl roku pronajímáte další romské rodině za měsíční nájemné 7.000 Kč. Proč jste další nemovitost pronajali Romům? Jelikož Romové nemají zrovna vysoké požadavky na kvalitu bydlení. A přitom, pokud k nim přistoupíte jako ta vyšší bílá rasa, budou se Vás trochu i bát. Na každý pád za jeden kalendářní rok jste na třech romských rodinách vydělali 186.000 Kč. Za dva roky vám to hodí 456.000 Kč, za pět let máte na třech romských rodinách, které vám platí nájemné ze sociálních dávek, vyděláno 1 140.000 Kč.

 

A přitom VY můžete být v evidenci ÚP, pokud chcete, aby vám stát hradil zdravotní pojištění. Nadále tak budete mít dostatek času brouzdat po internetu a hledat ke koupi v dražbě další zchátralou nemovitost, jak už bylo řečeno „za hubičku“. A i když si Vás jako uchazeče o zaměstnání vybere do svého pilotního projektu ministr MPSV Jaromír Drábek, tedy hlásit se 2-3 týdně na poště, nic vám nebude bránit v tom, dále bohatnout na Romech.

 

V Nymburce dne 20.03.2012                                                                         Hana Kožuriková