Rok 2016: " Byl dost dobrej.."

 

  • je to pár dnů, co skončil rok 2016, který byl „podtrženo“ dost dobrej….

Shrnu to od konce roku 2016. Listopad a prosinec byl naplněný zejména činností humanitární pomoci. V Kauflandu v Nymburce jsme zrealizovali již III. potravinovou sbírku, kdy jsme vybrali o malinko víc potravin než v loňském roce. Zákazníci Kauflandu nám pro naše klienty darovali 480 Kg potravin. Těstoviny, rýže, mléko, dětské výživy a cukrovinky patřili co do sortimentu, k nejvíce darovaným potravinám. Cukrovinky jsme tak mohli dát dětem do mikulášských balíčků společně s jinými dobrotami, které jsme získali od Potravinové banky, z.s. v Praze a Poděbradských mlékáren. Mohli jsme tak naplnit 80 balíčků, které jsme na Mikuláše rozdali dětem našich klientů. Pár dnů před vánočními svátky jsme od Diakonie  ČCE v Dobříši dostali 205 vánočně zabalených dárků, které jsme stihli do Vánoc dětem rozdat. Díky tomto projektu: Krabice od bot, jsme ve více rodinách nahradili funkci Ježíška.  Před Vánocemi jsme „neošidili“ ani naše dospělé klienty. V rámci projektu EU – Fondu evropské pomoci nejchudším osobám jsme ke konci roku navezli do našeho „sídla“  jak trvanlivé potraviny, tak  zboží průmyslové, které jsme stihli rozdat z větší části ještě koncem roku. Na papíře to vypadá, že šlo o takřka běžnou humanitární pomoc, skutečnost ale byla taková, že tato humanitární činnost ke konci roku vyčerpala 90% našeho pracovního času. Zpětně se divím, že jsme měli ještě energii jet s dětmi 21.12. do Prahy do Kina.

25.10 nás nečekaně navštívila inspekce MPSV za účelem provedení kontroly kvality poskytování terénní sociální práce. Výsledek? Tato kontrola nám pomohla posunout se v naší práci i po stránce administrativní, jelikož kontrola neshledala žádný nesoulad ve věci samotné kvality námi poskytované služby za období roku 2015 -2016.

Když se ještě vrátím k podzimu 2016, tak právě tam vidím kus dobře odvedené práce v terénu, stejně jako celé léto 2016, kdy se k nám do týmu po osmi  letech z mateřské vrátila Renata Ikriová. 

Po devíti letech jsme tento rok nezorganizovali tábor pro sociálně slabé děti, jelikož stěžejní osobě této poměrně náročné akce se na jaře narodilo dítě. Ne jedno „táborové“ dítě se na nás za to, že nebyl tábor, zlobilo. Říkala jsem jim: „My za to nemůžeme, to si vyřiďte s tím mrňousem, co se narodil Kačce“. Letos již budou mít možnost si to s mrňousem vyřídit, jelikož tábor bude a patnácti měsíční mrňous se bude muset společně s ostatními dětmi na táboře účastnit různých aktivit. 

Na jaře 2016 odešla z našeho pracovního týmu Denisa Hanusková, která to neumí jinak, než odplouvat po rozvířené hladině.

Začátkem roku 2016 jsem byla plná očekávání toho, co mi přinese rok 2017 jak po stránce pracovní, tak osobní. Není si nač stěžovat, rok 2016 byl vážně dost dobrej….